O nas


Specjalistyczne Laboratorium Badawcze ITA-TEST jest  prywatną, niezależną i nie sponsorowaną, samofinansującą się rodzinną  firmą działającą od kwietnia 1996 roku.

Jesteśmy jedną z największych i najprężniej rozwijających  się w Polsce firm wykonujących kompleksowy pakiet badań:
 • kosmetyków,
 • wyrobów chemii gospodarczej,
 • wody,
 • wyrobów higieniczno-opatrunkowych (pieluchy, podpaski, wata, papier toaletowy itp.).

Badamy wyroby standardowe, specjalnego przeznaczenia, profesjonalne, sensitive, wyroby dla dzieci.

Pozytywny wizerunek firmy kształtujemy przede wszystkim poprzez profesjonalizm oraz pełne zaangażowanie w wykonywaną pracę. W myśl tej zasady staramy się jak najpełniej zaspokoić Państwa potrzeby.

Jednym z dowodów naszej dbałości w tym zakresie jest uzyskanie certyfikatu ISO 9001. Zgodność wdrożonego systemu z wymaganiami normy międzynarodowej ISO 9001:2008 została sprawdzona podczas audytu certyfikującego przeprowadzonego przez firmę "DEKRA" Intertek Certification Sp. z o.o. we Wrocławiu i potwierdzona wydanym certyfikatem nr 80606602/1 dnia 16.05.2009.

Zakres certyfikatu obejmuje:
 • badania wpływu kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej na bezpieczeństwo zdrowia ludzi,
 • badania własności użytkowych i zgodności z normami,
 • badania mikrobiologiczne,
 • opracowywanie specyfikacji technicznych,
 • badania wody.

Dążąc do jak najpełniejszego zaspokojenia  potrzeb naszych Klientów w zakresie oferowanych usług, stawiamy do Państwa dyspozycji doświadczoną kadrę ponad 20 wysoko wykwalifikowanych pracowników w zakresie chemii, farmacji, mikrobiologii i medycyny (dermatologii).

Mając świadomość, że nasi pracownicy stanowią tylko jeden z elementów sukcesu, oferujemy również najnowocześniejsze techniki i metody badawcze. Najwyższy poziom usług oraz wysoką precyzję otrzymanych wyników umożliwia praca na najlepszym sprzęcie laboratoryjnym.

Doświadczony i wyszkolony nadzór merytoryczny, najnowsze techniki, innowacyjne metody, światowej klasy aparaturowa pomiarowa, własne Gabinety Aplikacyjne (kosmetyczny i fryzjerski) zapewniają rzetelność wyników badań.

Posiadane przez nas wyposażenie techniczne stanowią: specjalistyczna aparatura badawcza do pomiaru parametrów skóry oraz wysokiej klasy sprzęt laboratoryjny.
Jako jedyni w Polsce posiadamy aparaturę pozwalającą na wyznaczenie współczynnika ochrony przeciwsłonecznej SPF metodami in-vitro i in-vivo.

Dysponujemy:
 • ponad 800 osobowym panelem probantów,
 • najnowszej klasy aparaturą do pomiarów nawilżenia, natłuszczenia, jędrności skóry, pomiarów szorstkości naskórka, głębokości zmarszczek,
 • metodyką badań opartą na najnowszych osiągnięciach nauki oraz własnych opracowaniach w oparciu o wieloletnie doświadczenia.
Dostosowywując się do rosnących wymagań jakościowych usług laboratoryjnych, wykonujemy analizy według norm nie tylko polskich, ale również europejskich, oraz szeregu własnych procedur badawczych. Dokumentacja badań opracowywana jest zgodnie z wymogami stawianym przez Ustawę o kosmetykach z dnia 30 marca 2001r (Dz.U  Nr 42 poz. 473) i Dyrektywę Kosmetyczną 76/768/EEC.

Nasze badania gwarantują jakość i bezpieczeństwo wyrobu, zgodność z normami, potwierdzają deklarowane efekty działania.

Oferujemy różne rodzaje badań, dostosowane do życzeń Zleceniodawcy.
Zapewniamy poufność badań i wyników.
Oferujemy fachowe konsultacje.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.
zobacz wszystkie
certyfikaty i akredytacje